Соціальна складова здоров'я - Основи здоров'я в школі.Персональний сайт Шуліги А.Є.
Вітаю Вас, Гість
Гловна Реєстрація Вхід RSSГоловна » Соціальна складова здоров'я

У рейтингу здоров'я, складеному агентством Блумберґ, Україна зайняла 99-е місце з 145 країн, які зазнали аналізу. Інформаційне агентство використало дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, ООН і Світового банку. При цьому з сукупного індексу здоров'я, спеціально розробленого експертами Блумберґ, вираховувався індекс відповідних ризиків.

Фахівці прийшли до висновку, що найважливішими критеріями оцінки стану здоров'я населення країни є такі показники, як тривалість життя, дитяча смертність, причини смертності, а також смертність по різним віковим групам і очікувана тривалість життя чоловіків і жінок по досягненні 65 років.

Згідно з рейтингом, найбільш здоровими мешканцями планети стали громадяни Сінгапуру, за ними слідують італійці, австралійці, швейцарці та японці. У першу десятку країн з найкращими показниками здоров'я також увійшли Ізраїль, Іспанія, Нідерланди, Швеція та Німеччина.

Далі цікавіше
Категорія: Соціальна складова здоров'я | Переглядів: 818 | Добавив: a_liga | Дата: 17.08.2012 | Коментарів (0)

Японські жінки вперше за останні 26 років утратили світове лідерство за тривалістю життя. Вони поступилися мешканкам Гонконгу, повідомляє The Japan Times з посиланням на Міністерство охорони здоров’я, праці та соціального забезпечення Японії. Згідно з документом, показник для японських жінок знизився порівняно з торішнім на 0,4 року і становить 85,9 року. Тепер на першому місці опинилися мешканки Гонконгу, які в середньому живуть 86,7 року.

Причинами зниження очікуваної тривалості життя жінок японський МОЗ назвав руйнівний землетрус і цунамі, що відбулися в березні 2011 року, а також збільшення кількості самогубств серед молодих японок. За даними міністерства, частота суїцидів порівняно з 2010 роком зросла на третину і становить 16,3 випадків на 100 000 жінок від 25 до 29 років.

Серед чоловіків за середньою тривалістю також лідирують мешканці Гонконгу, для яких цей показник – 80,5 року. На другому місці опинилися швейцарці, які доживають до 80,2 року. Середня тривалість життя ісландців, які стали третіми, наближається до 80 років.

Далі цікавіше
Категорія: Соціальна складова здоров'я | Переглядів: 2404 | Добавив: a_liga | Дата: 04.08.2012 | Коментарів (0)

Кожен користувач Однокласників віком до 13 років при отриманні особистого повідомлення зможе поскаржитися в службу підтримки соціальної мережі за допомогою “тривожної кнопки”.

Така кнопка розташовуватиметься в особистих повідомленнях з написом “поскаржитися”. В разі її натискання, повідомлення адресоване дитині, автоматично надходитиме до служби підтримки. Якщо повідомлення може якось зашкодити дитині, то користувача, що надіслав його, перевірятимуть на наявність таких розсилок і в разі необхідності блокуватимуть.

Спеціально для захисту дітей в Однокласниках неможливо здійснити пошук профілів користувачів молодших 18 років, а також функціонує автоматичний “цензор”, що забороняє пошук за кількома десятками тисяч слів.

Далі цікавіше
Категорія: Соціальна складова здоров'я | Переглядів: 1041 | Добавив: a_liga | Дата: 04.08.2012 | Коментарів (0)

За офіційною статистикою, щорічно самовільно з життя йдуть близько 3 тис. дітей і підлітків у віці від п'яти до 19 років - і це лише 1% від кількості спроб дитячого суїциду.

Родом з дитинства

Нові дослідження, представлені 17 квітня на щорічній зустрічі членів Американського суспільства суїцидологів (American Association of Suicidology), говорять, що депресія або спроба са­могубства, яка сталася в шкільному віці, часто повторюється при подальшому дорослішанні. Співробітники Вашингтонського університету психології освіти (University of Washington of educational psychology) під керівництвом професо­ра Джеймса Маззі (James Mazza) проаналізували дитячий настрій.

Дані взяли зі звіту Національного інституту вивчен­ня зловживання наркотиками (National Institute of Drug Abuse), який підсумував результати 15-річного дослідження поведінки молодих людей в районі сіетлської школи, які входять до групи ризи­ку по зловживанню марихуаною, сигаретами, алко­голем і схильні до депресії і суїцидальної поведінки.

Далі цікавіше
Категорія: Соціальна складова здоров'я | Переглядів: 334 | Добавив: a_liga | Дата: 04.08.2012 | Коментарів (0)

Батьки та вчителі повинні дбати про безпеку в онлайні так само, як у реалі.

Діти дедалі активніше використовують соціальні-мережі та інтернет-сервіси, одначе питанням безпеки маленьких користувачів інтернету приділяється недостатньо уваги. Так уважає Європейська комісія, що оприлюднила звіт про проблеми «цифрової ери», повідомляє Social Times.

Матеріали звіту побудовані на результатах опитування 25 тисяч дітей і підлітків із 25 країн Європейського Союзу. Запитання, що їх ставили дітям, переважно стосувались використання соціальних мереж. Єврокомісія веде постійний нагляд за тим, як застосовуються на практиці її рекомендації щодо безпечного використання соціальних медіа на території ЄС.

Далі цікавіше
Категорія: Соціальна складова здоров'я | Переглядів: 809 | Добавив: a_liga | Дата: 31.07.2012 | Коментарів (0)

Facebook, ікона соціальних медіа у багатьох країнах світу, з моменту появи у 2004, не тільки допомагає налагодженню контактів та спілкуванню на відстані, але й забирає багато часу у підлітків та молоді і впливає на результати їхнього навчання.

У серпні, на 119-й конвенції Американської психологічної асоціації (American Psychological Association) доктор Лері Роузен (Dr. Larry Rosen) презентувала дослідження щодо позитивного і негативного впливу Facebook на дітей та підлітків.

Професор не погоджується з усталеною думкою про те що, Facebook буквально «забирає дитинство». Наприклад, діти-інтроверти саме за допомогою соцмережі стають більш впевненими та з задоволенням спілкуються, нехай, сховавшись за екранами комп’ютерів та смартфонів.

Далі цікавіше
Категорія: Соціальна складова здоров'я | Переглядів: 755 | Добавив: a_liga | Дата: 25.07.2012 | Коментарів (0)

86,6 % опитаних Інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка школярів 15 – 17 років хоча б раз у житті вживали алкоголь. Про це свідчать результати дослідження.

Опитування проводилося за підтримки Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) у рамках програми ESPAD (Європейське опитування учнів про вживання алкоголю та інших наркотичних речовин).

Водночас 10,5 % респондентів повідомили, що не вживали, а 2,9 % не змогли відповісти на запитання.

Також молодь попросили оцінити доступність алкогольних напоїв для них. 61 % школярів відповіли, що їм легко дістати пиво, 68 % – слабоалкогольні напої, 51,2 % – шампанське, а 47,5 % – вино.

Крім того, 56 % опитаних вживали алкоголь протягом останніх 30 днів перед анкетуванням, а 42,5 % – тиждень перед опитуванням. Серед неприємностей, з якими вони стикалися через свої вподобання, 62,4 % школярів назвали серйозні проблеми з батьками, 16,9 % – складнощі з друзями, 14,5 % – погану успішність, 10,2 % – травми або нещасні випадки, у 8,1 % був незахищений секс після вживання алкоголю.

Далі цікавіше
Категорія: Соціальна складова здоров'я | Переглядів: 772 | Добавив: a_liga | Дата: 15.06.2012 | Коментарів (0)

Основні факти

Щорічно відбувається близько 16 мільйонів дітонароджень серед дівчат підліткового віку, більшість з яких живуть в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

За оцінками, щороку три мільйони дівчат у віці 15-19 років переносять небезпечний аборт.

У країнах з низьким і середнім рівнем доходу ускладнення вагітності та пологів є однією з основних причин смерті серед дівчат у віці 15-19 років.

Показники мертвонароджень і смертності немовлят серед дітей, народжених матерями підліткового віку, на 50% перевищують аналогічні показники серед дітей, народжених матерями у віці 20-29 років.

Діти, народжені матерями підліткового віку, з більшою ймовірністю мають низьку масу тіла при народженні.

У всьому світі кожна п'ята дівчина народжує до того, як їй виповниться 18 років, а в найбідніших регіонах світу до цього віку народжує більше ніж кожна третя дівчина.

Майже всі випадки дітонароджень в підлітковому віці, приблизно 95%, відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Усередині країн дітонародження в підлітковому віці з більшою ймовірністю відбуваються серед бідних, менш освічених і сільських груп населення.

Далі цікавіше
Категорія: Соціальна складова здоров'я | Переглядів: 1817 | Добавив: a_liga | Дата: 13.06.2012 | Коментарів (0)

1 2 3 »

Реклама

Шкільне життя

CY-PR.com

Андрій Шуліга © 2011-2015 | Безкоштовний хостинг uCoz
Цитування матеріалів, за умови гіперпосилання на сайт "Основи здоров'я в школі", заохочується.
Відповідальність за зміст рекламних оголошень несе рекламодавець.
Інформація представлена на сайті несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!